Na většinu textu na tomto blogu se vztahuje můj copyright takže kopírujte pouze s uvedením zdroje.
On text is this blog applies my copyright, so you can copy only with presenation of source.

UPOZORNĚNÍ: Na tomto blogu vám hrozí nebezpečí nakažení nemocí FIS a taky možná konvertace k Hermannismu.
Fotka: U,u

Říjen 2013

Pajlon onnea !!!

28. října 2013 v 20:51 | Bonnie
Dnes měl 34 narozeniny jeden skvělý bubeník, bez mučení přiznávám, že je to Aki Hakala. A taky to že se mi to málem vykouřilo z hlavy. Tak se ti Akísku moc omlouvám a přeji jen vše nej.


Modernistit

22. října 2013 v 17:01 | Bonnie |  Ostatní finské kapely / other finnish bands
Začnu tím jak jsem se ktéto kapele dostala. Bylo to naprostou náhodou, ne tím, že bych ji objevila na YT nebo, že by ji někdo sdílel na FB, či tím že by mi o ní napsala někdo z kamarádů z Finska.
Znuděně jsem projížděl google a hledala nějaké Artiho fotky, když jsem uviděla tyhle obrázky:

Jak určitě víte google nejprve zobrazuje jen takové miniaturky, mě ale na těchto obrázcích okamžitě zaujal dóm v pozadí. Z nich jsem se dostala na oficiální stránky a na nich rozklikla video.

Jejich hudba mě příliš neoslovila, ale myslím že někomu se zajisté bude líbit.

ČLENOVÉ
Chris Karvinen (zpěv, kytara)

Jenni Poikelus

Timo Launonen

Roni Suhonen (bubny)

STRÁNKY

VIDEA


Nové tetování

20. října 2013 v 19:51 | Bonnie |  Ville Valo ♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Ano, je to tady náš Villísek má nové tetování. Líbí se vám ? Já myslím, že mu velice sluší, ostatně jako všechno co si vezme na sebe, že. :) I když bych řekla, že si ho mohl nechat udělat na levou část, ta pravá už je dost plná :D
Ještě skica z CIRCLE OF FEAR

Musiikkivideo

15. října 2013 v 12:17 | Bonnie |  Pariisin Kevät

Takže, na fotečce jsou kluci z Pariisin Kevät, já prostě musím dodat, že Arískovi to ohrmoně sluší. Jinak je tato fotka z Ameriky, kde by měl být natáčen nový klip a ten bude oficiálně vypuštěn v Listopadu.

Já se na něj už těším a vy?


Jak přežívám podzim

10. října 2013 v 21:18 | Bonnie |  Ostatní
juppí, konečně jsem se dokopala k napsání dalšího, článku. A je pravda, že podzim je moje druhé nejoblíbenější ročnáí období, ale občas mě taky jako včšechny nebaví - i když ty barvy jsou boží - takže tady je pár tipů, co mi pomáhá, když už to nejde dál.
Ještě podle mě je na podzimu vůbec nehorší to, že musím ráno brzo vstávat a ona je jěště tma, mám tak sto chutí zůstat ještě v posteli a pak si nadávám, když musím dobíhat bus a nebo v horším případě jít to celé pěšky :D

HUDBA

ano, je tady zase, ona je totiž takový můj všelék :) Momentálně poslouchám jen finy, ale opravdu pouze je - dřív jsem je občas proložila některým američanem. MIRACLE - LOVEX <--- tohle video se mi dnes objevilo v odběrech a ta písnička je podle mě moc pěkná i když video trošku jednotvárné. :D Jinak z písniček, to jsou klasiky jako 10 BLACK ROSES - THE RASMUS, a moje momentálně superoblíbená THE FUNERAL OF HEARTS - HIM a novinka PAINOVOIMAA - PARIISIN KEVÄT.

(jinak se vám moc omlouvám že za videa dávám jen odkazy, ale youtube náhled mi sem nejde vložit, při uložení nebo publikaci článku totiž zmizí, pokud s tím máte zkušenosti, budu ráda když mi poradíte ;-)

ŠÁLY

Já miluju šály, spolu se šátky můj neoblíbenější doplněk, i když musím uznat, že to vypadá toršku komicky: když se vracím odpoledne ze školy je třeba +12°C a jám mám tričko s krátkým rukávem a k tomu šálu :D

KRESLENÍ

Je to jedna ať už máte jakýkoli koníček je super na zahnání nudy i splínu, pořádně doma rozsviťe a pusťte se do toho. :)
Já třeba strašně ráda, zkouším kreslit zpěváky podle fotek, né, že by mi to nějak extra šlo, ale baví mě to :))

KNIHY

ano, poslední je nějaký ten dobrý příběh. Já mám vyždy rozečteno více knih.
Takže vyjmenuji, alespoň pár z nich:

1.Finské pouto (Pekka Hiltunen)
naprosto super kniha s poutavým příběhem, doporučuji přečíst i když se děj odehrává v Londýně TRAILER
ještě vám napíšu jak se ke mě tahle skvělá kniha dostala: nejdřív jsem ji viděla na takových plakátech v Pražském metru a už podle názvu mi došlo, že tuhle knihu musím mít, ale když jsem se na ni ptala u nás v knize, tak ji neměli a nakonec jsem si zcela náhodou objevila v Hradci no a nenechala jsem ji tam :)

2.Sherlock Holmes (A.C.Doyle)
je jedno, který díl si vyberete, tyhle příběhy vás nenechají v průběhu usnout, i když jsou clekem dlouhé nejde ne nechat rozečtené :D

3.Čarovný svět (Henry Kuttner)
soubor sci-fi povídek, já si vždycky před spaním jednu přečťu nehledě na to kolik máme druhý den zítra testů :D


tak doufám, že se vám článek líbil :) a co vy jak zaháníte špatnou náladu? a nebo co vás prostě jen baví na podzim dělat?

Old interview

5. října 2013 v 13:42 Ville Valo ♥♥♥♥♥♥♥♥♥
Tak jsem tady zase s dalším článek. Tentokrát se mi podařilo vyhrabat nějaké staré interviw s Villim. Měl by být z roku 2008 nebo možná někdy před ním. Doufám, že se vám bude líbit. :)

Co bys dělal, kdybys měl jeden měsíc volna a nemusel bys pracovat ? Co by se dělo ?
Ville: Kouknul bych se na SpongeBob a skládal bych nové album.

Takže práce.
Ville: to není práce…

Tak trochu je...
Ville: Dobře, možná trochu.Ale všechno je. Myslím, že skládat hudbu je zábava, je to jako dovolená zadarmo.Vystupuvání a nahrávání už není vždycky tak zábavné, ale ten proces vytváření je nádherný.Uvolňuje to moji mysl.

Když jsi začal pracovat na Dark Light, co bylo tvým cílem ?
Ville: Dostat Timo K.Mukku a Elvise Presleyho do jedné fotografie.Dostat do toho tu finskou ponurost, však víš, a vypracovat něco jako Frankenstein monster…se zubama Andyho McCoye a umm, prsty na nohou Syrjä brtatrů a …Tiina Vuorinenem.

Když přemýšlíš nad Greatest Lovesongs a Dark Light, co mělo vytváření těchto alb společného a co ne ?
Ville: Love Metal jsme dělali s Hiili a chtěli jsme aby to mělo tak trochu nádech 70. let. Vzpomínám si, že jsem během celého procesu měl stresovou horečku, trvalo to asi 2 týdny.Moje teplota byla pořád 37,5/38. A nové album…Myslel jsem,že by to mohlo být jako kříž mezi ,,Achtung Baby,, a ,,Sabbath Bloody Sabbath,, od Black Sabbath.Že by tam byly rozsáhlé kytarové figury a všechno by tvořilo mocný dojem. Je to to samé, ale je to jiné….My vždycky děláme ten samej Shit. Jsme jako AC/DC. Jsme jako kořeněný steak pokaždé s jinou omáčkou.

Název "Dark Light" - byl to rychlý výběr nebo jste měli ještě jiné návrhy ?
Ville: Jen jsem chtěl vidět, kolik časopisů by použilo termín ,,pineä, Valo(=Dark Light). Je to hezký finský vtip o mém šílenství. Nejdříve mělo být album nazváno ,,In the Night-side of Eden,,. Považoval jsem to tak více podobné Led Zeppelin, více poetické, ale potom jsme si uvědomili, že to bude poprvé, co naše album bude vycházet i v Japonsku, Austrálii a Americe, takže by bylo lepší, kdyby byl název krátký. HIM a Dark Light, je to tak prosté, že se to jednoduše zapamatuje. A je to to samé jako…

Popisuju Tě to.
Ville: je jako to, co jsme dělali už předtím, yeah, děkuju.Je tu vždycky kontrats. Jakýsi.

Mixer, Andy Wallace byl vyměněm, jestli jsem dobře četl a důvodem bylo, že jste chtěli znít více skandinávsky, podle časopisů.
Ville: Řekněme, že Andy Wallaca udělal mnoho alb, které mijulu, jsou skvělá.,,Nevermind od Nirvany atd.Ale u nás ztrácel meclancholii. Nevím jak. Znělo to dobře, ale jako nějaký přátelský americký rock z radia. A to není to, co jsme my. Takže jsme ho vyměnili za Tima Palmera a to je taky důvodem, proč nahrávání trvalo trochu déle než jsme očekávali. Nic proti Andymu, on je opravdu dobrý profesionál, ale je to těžké ve smyslu, když jdeš do nahrávacího studia poslechnout si něco, na čem on hodiny pracoval a zní to zatraceně dobře, ale nezní to správně… Nemůžeš říct, že problém je s kytarou, basama nebo čímkoli. On jen… On ztratil Wigwam, však víš. On ztratil presidenta republiky(Finska). Ztratil Pedra Hietanena a to je věc, o níž se předpokládá, že tam bude…

Měli jste mu nahrát nějakej Wigwam nebo možná jste to udělali ?
Ville: zkoušeli jsme to, ale on utekl ze studia.*smích*

Textově, jaké je poselství tohoto nového alba ? Jestli nějaké je ?
Ville: Je více politické. Ale je to o politice srdce. Na světe se stále dějí podivné věci a každý je chápe svým vlastním způsobem, skrze svoji mysl. Řekněme, že ,,Drunk on Shadows,, by mohlo být tématen kampaně pro the Greens.

Je lehčí nebo těžší napsat v dnešní době píseň ?
Ville: Dobře, já se chystám hlasovat pro (Tarju) Halonen…Umm, texty jsou… No, je to těžší když ses nenarodil v anglicky mluvící rodině, je to vždycky výzva. Ale hezká výzva. Je to hezké a nedělá mi to skutečné problémy. Je hezké produkovat tenhle druh shit gothic materiálu. Používat to, co zbylo po Jyrki69.

zajímavůstky Ville

1. října 2013 v 20:31 Ville Valo ♥♥♥♥♥♥♥♥♥
003pfb05.jpeg
Pouze zajímavé informace.
* znamení: štír
* výška: 185 cm
* nástroje, na které umí hrát: kytara, basová kytara, bicí
* skupiny, se kterými spolupracuje /spolupracoval: Skreppers, The 69 Eyes, Five Fifteen, Neljä ruusua, Cradle of Filth, Lowe Motor Corporation, Apocalyptica, Bloodhound Gang, Agents, Daniel Lioneye, The Rollers
* typ hlasu: baryton

* hudebně se vzdělával v Pop ja Jazz škole v Oulunkylä
* v roce 2004 se umístil v anketě Největší Fin na 13. místě a ve stejném roce byl britským rockovým magazínem Metal Hammer zvolen za Zlatého Boha (Golden God) - cena, která se uděluje nejlepší rockové hvězdě roku
* na konci roku 2006 byl pozván na Hradní slavnosti, které se konaly na prezidentském hradě v Helsinkách - pořádá je na oslavu Dne nezávislosti Finska prezident Finska (v r. 2006 prezidentka Tarja Halonen).

51212808_2

* sourozenci: Má o 8 let mladšího bratra, za bratry však považuje i Migeho a Lindeho.
* domácí zvířátka: Žádná nemá má alergii na zvířecí srst (v dětství ale měl psa), s úsměvem však dodává, že jeho zvířátky jsou Burton a Gas.
* oblíbený film: Tim Burton's Nightmare Before Christmas
* šťastné číslo: 0
* oblíbené město: Necropolis
* oblíbené jídlo: Tělo Kristovo
* oblíbené pití: Krev Kristova; často byl k vidění u piva, Jägermeistera, červeného vína...ale jelikož roku 2009 prošel protialkoholní léčbou, zůstává už jen u vody, Redbullu a kávy.
* zájmy: 80tá léta, Migého fotografie, začátky blues, východoevropský folklor
* nenávidí: Beatles, červené maso
* idolové: Tapio Rautavaara, Rauli "Badding" Somerjoki, Elvis Presley, Neil Young, Black Sabbath, Timo K. Mukka, Gene Simons, KISS (hlavně v dětství), E. A. Poe, Clint Eastwood, a dříve s oblibou uváděl jméno Suho Superstar a lidi přesvědčoval, že je to skutečná osoba
* oblíbená píseň: Sininen uni od Tapio Rautavaara

Nice-pic-was-today-iltalehti-large
0001az51_2

* dříve vykouřil 3 až 4 balíčky cigaret denně (červená Marlbora), ačkoliv je od 6 let astmatik
* je ateista, ačkoliv ho spousta lidí považuje za satanistu
* zamiloval si film Piráti z Karibiku, začal se stylizovat do vzhledu Jacka Sparrowa a doufal, že bude do filmu obsazen
* do budoucna počítá s tím, že až zestárne, pořídí si pirátskou loď a bude prodávat drogy
* v současnosti vlastní obyvatelnou věž ve čtvrti Munkkiniemi v Helsinkách

Ville1-1
S640x4809

Tetování:
* heartagram (znak kapely) na zátylku
* heartagram s ornamenty kolem levé prsní bradavky (původně S, které bylo spojováno s jeho bývalou přítelkyní Susan)
* heartagram s ornamenty velice nízko na břiše
* ornamenty po celé levé ruce
* srdce (první tetování) na pravém zápěstí a do toho dodatečně vepsaná slova Love and Death
* hlava laponského spisovatele T.K.Mukky, Ch.Baudelaira a Ch.Bukowskiho (na předloktí pravé ruky, kterou hodlá nechat potetovat všemi svými vzory)
* oči E.A.Poea na zádech
* plamen na jedné noze
* kosmický kněz na noze druhé
* drobné společné tetování s Bamem Margerou na pozadí
* nápis May na hrudi

Villevalo-large-msg-119995818966_2

S640x480gjk


Ville Valo kisssmile Laurikiss Lauri Aki smile cute
http://images.clipartlogo.com/files/ss/original/101/101942476/vector-finland-flag-heart.jpg