Na většinu textu na tomto blogu se vztahuje můj copyright takže kopírujte pouze s uvedením zdroje.
On text is this blog applies my copyright, so you can copy only with presenation of source.

UPOZORNĚNÍ: Na tomto blogu vám hrozí nebezpečí nakažení nemocí FIS a taky možná konvertace k Hermannismu.
Fotka: U,u

Září 2013

Pariisin Kevät

25. září 2013 v 18:24 | Bonnie |  Pariisin Kevät
Tak po dlouhé době zase představuji jednu myslím, že v česku ne moc známou finskou kapelu. Ale přesto nádhernou. Já jsem si je velice oblíbila, i když lepší než HIM nejsou.

Takže jedná se o kapelu zpívající finsky, hrají indie pop až elektrický indie rock. Nevím jak moc vám tato směsice bude vyhovovat, ale jelikož jsem zvyklá poslouchat ve finštině téměř cokoli, tak se mi velice líbili. První album vydali 2008 Meteroriitti, celkem vydali 4 alba a poslední je letošní Jossain no tie ulos.

ČLENOVÉ
Arto Tuunela (zpěv) *18.7.1979 /má úchvatný hlas

Antti Pouta (kytara, klávesy, zpěv) omlouvám se lepší fotku jsem nenašla
Artturi Taira (kytara, klávesy, zpěv)
Ilari Kivelä (klávesy, zpěv) /patří i do Artiho první kapely Major Label (o té článek bude)
Jussi Hietala (bas)
Reko Aho (bubny)

WEBY

VIDEA
Odotus (super video určitě si dejte práci zhlédnout ho celé)


Kesäyö dokonalá písnička

Jedna zpověď.

23. září 2013 v 23:26 | Bonnie
Tak konečně tu máme poslední článek z 10 days blog chllange. A protože už to píšu celkem pozdě budu se snažit to zvládnout rychle.
Nevím, jak vy ale já si nejsem úplně jistá co si pod pojmem zpověď představit, protže jako jediné mě napadně zpověď kostelní, totiž vyznání z hříchů, což myslím by rozhodně nebylo pro můj blog vhodné.
Takže jediné co bych vám na sebe mohla ještě prásknout je to jak vypadám, nevím, jestli je to ten nejvhodnější námět k tomuto článku.


To mi to sluší co? :D Nebojte, určitě někdy mou fotečku udivíte, ale zatím ještě namám tak pěknou aby byla vhodná. Určitě se nějaká brzo najde. :) Možná někdy v listopadu. . .

Dva obrázky, které vystihují mvůj život v tuto chvíli a proč.

22. září 2013 v 21:09 | Bonnie
Tak zase další článek z 10 days blog challnage. Opět bude formou obrázků, ale tentorká nej dvou. Jdeme na to a já ještě připomínám, že zítra je ne řadě konečně už poslední z 10 days blog challnage. :)
 1. Jsem prostě smutná, což u mě ovšem není na začátku školy nic zvláštního, dal by se tomu říkat taková poprázdninová depka. Většinou se mě uprostřed října maximálně na jeho konci pustí. A teď se jí snažím zmíňovat, alespoň dobrými písničkami.
 2. Těším se až konečně začne zima. Je zvláštní, že hodně lidí tohle roční období nemá rádo, ale já zimu prostě zbožňuju. konečně super důvod proč neustále nosit šály a svetry. A sníh se tak rásně třpytí, vypadá jako cukrová poleva na všem *mňam*

Tři věci, které mě vzrušují.

21. září 2013 v 21:21 | Bonie
Vítejte u dalšího článku z 10 days blog challange. Bude opět kraťoulinkný. A jelikož mi dnešní téme přijde trochu jak to říc osobní, budou zmíněné tři věci úkázány formou obrázků. A ještě upozornění jsem vážně ujetá tak možná bude pro některé bezpečnější dál nečíst.

Čtyři věci, které mě dokážou znechutit.

20. září 2013 v 23:45 | Bonnie
Tak zase je tady 10 days blog challange. Jsem jediná koho už to začíná nudit? :D Ale nebojte už jsme skoro u konce. Abych se na začítek přiznala mám určitě věeci, ktaré by mě dokázaly znechutit, problém je že jsem ještě nezjistila, které to jsou. Proto věci co vypíšu nebudou tak úplně znechucující, ale spíš jen co se mi prostě nelíbí.
 1. Takové ty vypatlané blondýny, ale jen ty co se tak chovají záměřně.
 2. Lidi co záměřne ničí a podkopávají něčí sny.
 3. 1D a Bobr. Aby jste rozuměli nemám nic proti tomu, že je někdo poslouchám a ani nemám nic pro jejich fans. Ale opravdu mi vadí, když sedím ve třídě a pokouším si dopsat úkol a nejdenou tam NĚKDO pusí jeji song na plný kule - dejte si to do sluchátek a neotravujte - takový člověk se pak nemůže když mu oplatíme stejně a pusítme náš super metal taky na plno. Pak taky když mi NĚKDO napíše email typu: 1D jsou v hitparádě tady a tady hlasuje pro ně. Já je opravdu neposlouchám, halóo, pochopte to.
 4. Když mě rodiče nutí jít spát dřív než stíhám dopsat článek.
Tak to byl další z 10 days blog challnage. Zítra pokračujem a dobrou noc. :)

Pět lidí, kteří pro tebe hodně znamenají.

19. září 2013 v 21:22 | Bonie
Tak pokračujeme v 10 days blog challnage. Bez zbytečných řečí jedeme na to:
 1. Tatínek
 2. Babička
 3. 4. 5. a tahle místa už zbávají mým kámošům, aby jste rozuměly všechny už mají stejnou váhu: Kačenka, Heini a Yaren
Tak doufám, že se vám takový rochločlánek líbil. Až skončím challange mám už připravený článek o jedné finské kapele, kterou řekla bych jen tak někdo v česku nezná. I když nutno uznat, že pár lidem, už jsem ji práskla a jedna kámoška si ji doslova zamilovala. Ona našla super hudbu a já jsem šťastná, že jsem klukům našla fanouška :)
A nezapoměnte, že zítra pokračujeme v 10 days blog challnage.

Šest věcí, o kterých si přeješ, abys je nikdy nebyla bývala udělala.

18. září 2013 v 21:16 | Bonnie
Tak zase pokračuje 10 days blog challange. Dnes máme 6 věcí, o kterých si přeji, abych je nikdy nebyla udělala. tak s tímhle konkrétně budu mít problém. Protože namám ve zvyku plakat nad rozlitým mlékem. A většinou si řeknu ,,co se stalo stalo se" takže tohle po 5 hodinách marného uvažování zdávám se slovy:

Ani když budu o věcech, které jsem udělala přemýšlet sebevíc a říkat si měla jsem to udělat takhle ne takhle. Stejně ničemu nepomůžu a zbytečně ztratím fůru času. Je lepší soustředit se na přítomnost.

Zítra budeme pokračovat a nezlobte se, že jsem to takhle odflákla, ale já to tak opravdu cítím. :)

Sedm věcí, nad kterými často přemýšlím

17. září 2013 v 21:13 | Bonnie
Tak pokračujeme v 10 days blog challange. Dneska je na programu 7 věcí nad kterými, často přemýšlím. Abych se přiznala já většinou ned věcmi nepřemýšlím dlouhodobě, spíš chvíli nad něčím co musím udělat a pak to udělám a vypustím. Existuje jen jedna věc nad, kteru přemýšlím pořád:
 1. Smrt. Ano, hrozně často uvažuji nad tím co bude po smrti, no já vím jsem morbidní no. Ale mě to opravdu nedá spát, někdy bohužel doslova. A tahle neodbytná úvaha je hlavní zdroj mých deprsí.
 2. Naši učitelé. Ano, je to podivné ale někdy když se téměř marně snažím nešprtat na nějaký test, myšlenky mi zabloudí k tomu jestli se náhodou nezbláznili, když nám toho tolik dali k zapamatování.
 3. Měsíc. Jen tak uvažuji jaké by to bylo vyletět na křídlech duhy na měsíc.
 4. Někdy přemýšlým nad tím jak se bude asi dál ubírat příběh knihy, kterou zrovinka čtu.
 5. A jindy zase nad vlastními, příběhy, protože často před usnutím vymýšlím vlastní příběhy. Měla jsem jednu oblíbenou hrdniku a příběh s ním mě zabavil snad na dva roky. kousek jsem doknce zapsala, ale jen malilinkatý. Teď už mám zase jinou.
 6. Blog. Ano, uvažuji nad tím jaký další článeček napsat. A taky kde hledat, náměty.
 7. Někdy tak nad tím, jestly tohle vůbec někdo, čte nebo si to píšu jen tak pro sebe s do větru. :D
Vymyslet jich 7 dalo fušku. :D Zítra pokračujeme v 10 days blog challange. Jo a nevím, jestli jste si toho všimli, ale u visitors nám přibila jedna Finka, kiitos Heini. :-*

Osm způsobů, jak získat mé srdce.

16. září 2013 v 20:10 | Bonnie
Ahoj, pokračujeme v 10 days blog challange a dnes je na programu 8 způsobů jak získat mé srdce. Vymyslet jich osm mi přijde dost těžké, ale přece jen to zkusím. Jedeme na to:

 1. líbí se mi když si lidé na nic nehrají, klidně brečet když je vám mizerně ale nehrát si na siláka. takže první způsob je nepřetvařovat se
 2. mít pro mě pochopení - mít pochopení pro moji posedlost Finskem, fotkymi Villa a taky pro to, že mívám často blbou náladu a jdu pevně za svým snem
 3. nesmíte vypadat jako z hororu, ale jedno dvě tetování nejsou na škodu.
 4. mít milou povahu
 5. zvládnout mě rozesmát
 6. úplně nejvíc by mě dostalo, kdyby ke mě kluk přisoupil a konkrétním finskáým slovem prohlásil, že mě miluje. to myslím, by získal moje rdce hned
 7. být ochotní odstěhovat se do Finska a naučit se finsky (nebo už umět), netvrdím že když s někým padnu do oka a on nebude chtít tak se s ním rozejdu, ale budu se ze všech sil snažit aby změnil názor
 8. nebrzdit mě, myslím neomeovat nebo nedržet někde kde být nechci ví něž je nezbytně nutné
Tak to je všech osm způsobů jak získat moje srdce. Páni doufám že se tohle nedostatne k pár určitým lidem, jinak bych byla v pěkném průšvihu. Zítra pokračujeme dalším článkem.

9 faktů o mě

15. září 2013 v 19:42 | Bonie
Tak pokračuji v 10 days blog challange a dnes je na programu 9 faktů o mě. Nebudu zdržovat a něco vám na sebe prásknu:
 • za svou nejoblíbenější písničku považuji Rakkauslaulu od The Rasmus, protože byla první ve finštině, kterou jsem slyšela
 • v mém pokoji visí celkem 15 plakátů Ville Valo
 • poslední dobou, nějak moc často procházím beuty, blogy
 • momentálně se pokouším naučit jednu finsku básničku - Kuukausiloru (pokud by byl zájem mohla bych vám ji sem přepsat)
 • jelikož neustále zapomínám hesla, mám sešítek, a v něm je mám napsané - ten sešit byl původně na hudebku :D
 • zhruba před 3 lety byla mou nejoblíbenější zemí Itálie
 • strašně mi vadí, že Ville zase kouří. Jasně je to docela sexy, ale ničí si tím zdraví a mě to vážně štve, nejraději bych mu všechny cigarety zlámala a hodila z okna
 • když začnu mluvit o Finsku nejsem k zastavení
 • strašně miluju zimní noci, a nejvíc ty když svítí úplněk a sníh se krásně třpytí, to pak poslouchám písničky na plné pecky a sleduju nebe
Tak doufám, že se vám fakta líbila a zítra pokračujeme. Líbající


Ville Valo kisssmile Laurikiss Lauri Aki smile cute
http://images.clipartlogo.com/files/ss/original/101/101942476/vector-finland-flag-heart.jpg