Na většinu textu na tomto blogu se vztahuje můj copyright takže kopírujte pouze s uvedením zdroje.
On text is this blog applies my copyright, so you can copy only with presenation of source.

UPOZORNĚNÍ: Na tomto blogu vám hrozí nebezpečí nakažení nemocí FIS a taky možná konvertace k Hermannismu.
Fotka: U,u

Srpen 2013

Jednoslovný TAG

31. srpna 2013 v 18:40 | Bonie |  Ostatní
Podlouhé době jsem našla zajímavý TAG. Snad se o mě opět něco dozvíte ;-) Původně bylo otázek jen 25, já jsem pár přidala. Ukázalo se, že i když nejsem ukecaná odpovídat jen jedním slovem není lehké.

1.tvoje vlasy? dlouhé
2.oblíbená věc? svetr
3.sen z minulé noci? nightmare
4.oblíbené pití? vod(k)a
5.vysněné auto? Citroen
6.místnos, kde se nacházíš? plakátoíček (můj pokoj plný plakátů:)
7.tvůj strach? smrt
8.jaká bys chtěla být za 10let? živá
9.s kým jsi strávila včerejší večer? sama
10.co nejsi? EMO
11.poslední co jsi dělala? poslouchala
12.co máš na sobě? kůži
13.tvoje oblíbená knížka? draci (draci podzimího soumraku)
14.poslední co jsi jedla? jogurt
15.tvůj život? podivný
16.tvoje nálada? černá
17.tvé léto? slunečné
18.kdy ses naposledy smála? červen
19.nejoblíbenější víkendová činnost? poslech
20.tvůj počítač? černý
21.pivo? žádné
22.zima? dokonalá
23.dovolená? Finsko
24.v tvé posteli? polštářky
25.láska? večná
26.oblíbené slovo? Rakas
27.umělec? Ville
28.voda? osvěžující


Apulanta

30. srpna 2013 v 18:31 | Bonnie |  Ostatní finské kapely / other finnish bands
http://1.bp.blogspot.com/-afg4LaRWp68/T36-xjN79SI/AAAAAAAAAXs/WegAEx6zulE/s320/apulanta_logo.jpg
Seznamte se: Apulanta je finská rocková skupina, zpívající ve finštině a pochází z města Heinola. A vznikla v roce 1991.

SOUČASNÍ ČLENOVÉ
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/21924403/Toni+Wirtanen+wirtanen.jpg Toni Wirtanen (vokály, kytara)

http://static.iltalehti.fi/julkkislista/sipesantapukki2303hr_jl.jpg Simo "Sipe" Santapukki (bicí, doprovodné vokály)

http://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/thumb/b/b8/Sami_Lehtinen_-_Ilosaarirock_2011.jpg/680px-Sami_Lehtinen_-_Ilosaarirock_2011.jpg Sami "Parta-Sami" Lehtinen (basová kytary, doprovodné vokály)

VIDEA
Hiekka (lyrics) první co jsem od nich slyšela
Poltettu karma (official) z letošního alba

STRÁNKY

Švýcarsko

25. srpna 2013 v 15:28 | Bonnie |  Cizí, no spíš severské země
Tak konečně se zase objevuje článek :D dnes ráno jsem se vrátila z této země, a protože mě z části zaujala a z části zmátla mám pro vás článeček.

ZÁKLADNÍ INFORMACE
hl. město: Bern
počet obyvatel: 7,8 milionu
rozloha: 41 285 km²
měna: Švýcarský frank
vlajka:

státní znak:

JAZYK
ano, je to tady, první věc, která mě zvládla zmást hned po příjezdu. Mluví tam hned 4 jazyky: němčina 63,7 %, francouzština 20,4 %, italština 6,7 %, rétorománština 0,5 % ; pozor Ital například z Milána bude mít problém rozumět Švýcarovi, který mluví italsky a stejně tak němec bude mít problém se dorozumět se Švýcarem mluvícím německy. . .
Dalo by se tedy říct, že tam mají takové vlastní nářečí. A všechny 4 jazyky jsou tady oficiální a lze se jimi domluvit například na úřadech atd.

KONFEDERACE
Olouvám se, ale nenapadal mě výstižnější název. Jde o to, že se Švýcarsko skládá z kantonů, což jsou vlastně takové malé "státečky", které mají vlastní státníky i vlastní vlajky a daně, a které jsou podřízeny hlavnímu parlamentu v Bernu.
http://www.ckalenatour.cz/skoly_svycarsko/mapa.jpg

ŠVÝCAŘI
(Ve zkratce, moc toho o nich nevím) Jsou velcí vlastence, v každém městečku, visí na sloupech střídavě vlajka kantonu, ve kterém se nachází, a té velké státní. Velmi si dbají na životní prostředí a moc nemusí cizince.

PŘÍRODA
Tu zde mají opravdu prenádhernou, mě nejvíce zaujaly krásně modrá jezera. I když jsou známí spíše díky vysokým horám a lesům (kde jsou mimochodem výborné borůvky).

*Matterhorn 4478 m.n.m

http://3.bp.blogspot.com/-WoqffNQ_mUc/UffXPekkeFI/AAAAAAAAD38/Z_-hvyLQNyA/s400/Interlaken_Beautiful_City_Switzerland.jpg
*městečko Interlaken ležící mezi jezery Brinzersee a Thunersee

Hyvää syntymäpäivää

12. srpna 2013 v 12:10 | Bonnie |  HIM ♥♥♥
Dva dny po Lauriho svátku jsou tu narozeniny nejdnoho úžasného kytaristy, myslím že jeho sólíčka jsou pověstná a ano uhodli jste: dnes má narozeniny Linde (Mikko Viljami Lindström). Bude mu 37. Takže gratulujeme. A přejeme ti milý Linde, další skvělý rok plný tvých sól a ještě víc písniček spolu s HIM. A jestli budeš i ty oslavovat dej pozor ať se nám Ville moc neopije. :D Ty na sebe taky dávej pozor.


HIM

11. srpna 2013 v 14:30 | Bonnie |  HIM ♥♥♥
Tak zase jesm tu s článkem. Opět se bude jednat o více krátkých věcí a spousty fotek.


Tady jsou live termíny v Americe na náhradním turné s Rock Aliance. Myslím že vám to asi moc nepomůže, ale je to přinejmenším dobré vědět. Pokud by vám nešly přečíst napište a já je přepíšu.

jeden keep calm.. z FB

další zajímavá fotka z FB
Nakonec něco pro pobavení. Vážně se to omlouvám Ville, když ono je to tak vtipné.

Svátek

10. srpna 2013 v 0:00 | Bonnie |  Lauri Ylönen
Nevím přesně jak začít tento článek, takže: drahoušek Lauri má dnes svátek. Tak mu přejeme jen to nej nej nej nej nej nej lepší. <3 A jestli budeš oslavovat tak se nám moc neopij. :D

Test osobnosti

8. srpna 2013 v 23:39 | Bonnie
ahoj, konečně přicházím s novým článkem. Četla jsem právně ne blogu o testu osobnosti. A řekla jsem si že to zkusím taky. tak takový podle testu sem, pokud máte odvahu tak TEST ZDE:

Jste typ ENFP

Co znamenají jednotlivá písmena?

  • Písmeno E značí extravertního člověka, který intenzivně vnímá okolí a je zaměřený na kontakt s lidmi a realitou, rád mluví a vyjadřuje své pocity.
  • Písmeno N znamená, že Vaše intuice upřednostňuje myšlenky, teorie a fantazii. Takto orientovaný člověk rád dělá věci pokaždé jinak, zkoumá, co se proč a jak děje a jak by se to dalo dělat lépe. Spíše než praxe a to, co je, ho přitahuje budoucnost a různé abstraktní teorie.
  • Písmeno F charakterizuje člověka, u kterého rozhoduje cítění. Řídí se pocitem z věci způsobem více/méně, lepší/horší. Takový člověk dává přednost dohodám, často je empatický a rád dělá lidem radost.
  • Písmeno P znamená, že preferujete vnímání před úsudkem. Takový člověk spoléhá na subjektivní mínění a nechává si všechny možnosti otevřené. Nejlépe se mu daří pod tlakem, v časové tísni, když už je poslední možnost něco udělat. Takto založený člověk neplánuje - probudí se, usmyslí si, že si udělá výlet a všechno začne řešit teprve, až je to potřeba.

Komplexní charakteristika Vašeho typu osobnosti:

Typ ENFP

Neúnavní bojovníci za dokonalost, autenticitu a spontaneitu. Intenzivně vnímaví k okolí, velmi tvořiví a rádi dělají nové věci. Poradí si s kdejakým problémem. Vynikající obchodníci, pojišťovací agenti, dobří vůdcové.

5 kapitola

8. srpna 2013 v 13:37 | Bonnie |  Destiny

5 kapitola: Příliš mnoho tajemství


Vydla jsem se dolů, po schodech pokrytých fialovým kobercem. V domě jsem se nevyznala a tak jsem se instinktivně vydala směrem, kde jsem si pamatovala měla kuchyni má babička, jež bydlela ve skoro tak velkém domě jako byl tenhle. Jako zloděj jsem se plížila domem až jsem kuchyni nakonec našla. Byla moc hezky zařízená a působila stejně staře jako celý dům. /doufám, že tu mají lednici/ A měli, vytáhla jsem z ní jeden jogurt s broskvouvou příchutí. Nebyla to velká snídaně, ale největší hlad jsem zahnala.

Vydala jsem se najít Tamaru, abych jí řekla, že už jsem vzhůru.

Od mého probuzení už uběhla asi hodina. Tamaru jsme taky nenašla, ale dozvěděla jsem se spoustu věcí o tomhle domě. A myslím, že i o Tamaře. Chodby byly obožené dřevem a stěny natřené světle zelenou barvou. No dobře, přiznávám, že se z hledání Tamary stalo šmějdění po domě. Jenže dům byl tak zajímavý, že prostě nešlo se trošku nepozorhlédnout.

Nejzajímavější z mých objevů byl asi obývací pokoj. Který byl, což mi nejdřív přišlo nelogické, umístěn v druhém patře nad halou. Tak takhle asi Tamara zjistila, že se blížím k domu. Celý dům byl zařízen převážně starožitně, což se ovšem nedalo říci o obýváku. Jistě, krásně čalouněná křesla svou starožitnost splňovala. Ale velká LCD televize na zdi zde působila tak nějak nepatřičně. Stejně tak počítač na proti vedle knihovy. Prohlížela jsem si černou obrazovku. Když jsem ucítila jak přívěšek zapulzoval. Náhlým popudem jsem se schovala za pohovku.

,,Destinýýý?!'' křičela Tamara a stoupla po schodech do druhého patra. Přemýšlela jsem, určitě se bude ptát co tady dělám. Nakonec jsem si stoupla a vydala se směrem, odkud jsem slyšela její hlas.

Zážitky z MHD

7. srpna 2013 v 23:43 | Bonnie |  Téma týdne
Nějaké absolutně zajímavé zážitky jsem v MHD nezískala. Ale několik, jich přece jen mám.

1. První je z Prahy, kde žije moje teta a já k ní často jezdím. Jely jsem tak tramvají směrem na Malostranskou z Vozovny Střešovice a tam jak je ten kopec u hradu nám vypli brzdy, nakonec jsme to tedy dojeli, ale bylo to o fous.

2. Další opět z Prahy. Jely jsme jednou v noci tramvají. Nastoupili jsem do tramvaje číslo 14. Bylo to v noci, takže bylo mnoho prázdných míst. Sedlíme povídáme, kam ještě zajdeme a pak se tak podívám na tu cedulku, kde píšou číslo a příští stanici. A tam stojí 24, ne 14 ale 24. Zamrkala jsem a koukla se znova, ale pořád tam bylo 24. ,,Hele my jsem přestupovaly?" ,,Ne, proč?" ,,No, že mám takovej pocit, že jsem nastoupily do 14." ,, To taky nastoupily." tak jsem ve zmateném rozhovoru pokračovaly a nakonec jsme uznali, že to bude asi tím, že jsem už ospalé.

To je vše na co si právě teď vzpomínám, když tak ještě přidám.

Fotečky <3

1. srpna 2013 v 6:18 | Bonnie |  HIM ♥♥♥
Našla jsem nějaké staré fotky HIM. Občas rozmazané a ve špatné kvalitě, což je u těch posledních snad i dobře.

Slabé povahy ať prosím dál nečtou.


JÁ VÁS VAROVALA


Ville Valo kisssmile Laurikiss Lauri Aki smile cute
http://images.clipartlogo.com/files/ss/original/101/101942476/vector-finland-flag-heart.jpg