Na většinu textu na tomto blogu se vztahuje můj copyright takže kopírujte pouze s uvedením zdroje.
On text is this blog applies my copyright, so you can copy only with presenation of source.

UPOZORNĚNÍ: Na tomto blogu vám hrozí nebezpečí nakažení nemocí FIS a taky možná konvertace k Hermannismu.
Fotka: U,u

The Rasmus

6. února 2013 v 18:33 | Bonnie |  Fanfiction

Kouzlo Přírody

Po maturitě jsme dostala od rodičů vytoužený dárek, letenku do Finska. Maturitu jsem udělala napoprvé a na prázdniny ve Finsku jsem se opravdu moc těšila. Už od 1.ročníku jsem byla velká fanynka The Rasmus, z celé skupiny mi byl nejsympatičtější pochopitelně Lauri. Výlet jsem měla na měsíc s vlastním programem složeným z procházek a nákupů.
Napjatě jsem se sbaleným kufrem čekala na svůj let v Praze na Ruzyni. Jenže z rovna ten můj byl zpožděn.
,,Já mám ale smůlu." Pomyslela jsem si.
Asi po hodině jsem konečně vzlétla. Na let jsem si připravila jednu ze svých oblíbených knížek. Abych se nenudila. Vybavená stručnou znalostí finštiny a kapesním slovníkem jsem vyšla z letadla a začala jsem hledat taxi do hotelu, který jsem si tady vyhlédla. Přiletěla jsem v 18:50 místního času, takže jsem se zabydlela v hotelovém pokoji a vydala jsem se na večeři.
Druhý den jsem se spolu s foťákem vydala do přírody kousek za Helsinkami. Do večera jsem ulovila několik pěkných fotek tamější přírody a vybité baterie mě upozornily, že je čas vrátit se do hotelu.
Dnes jsem se pro zpestření programu a nabití baterek vydala prohlédnout obchody v Helsinkách. Lámanou finštinou často doplněnou angličtinou jsem si koupila několik triček a CD The Rasmus, dost mě potěšilo, že bylo o trochu levnější než u nás v Čechách.
Několik dalších dnů proběhlo v podobném duchu. A dnes jsem zase vyrazila na nákupy. Právě jsem se vlekla přeplněnou ulicí zahleděná do mapy, když jsem do někoho narazila. Ještě se sklopenou hlavou jsem se začala anglicky omlouvat. Srdce se mi málem zastavilo a očima jsem několikrát prudce zamrkala s tím, že se mi to snad zdá. Ten do koho jsem narazila byl sám Lauri. Asi ho některá z jeho přítelkyň vytáhla na nákupy, když jsme si všimla dívky vedle něj a několika plných tašek co právě nesl. Znovu jsem se omluvila a spěchala jsem do hotelu. Celý večer jsem pak nemohla zapomenout na to co se mi stalo.
Druhý den jsem pro změnu vyrazila zase do přírody. Už jsem se vracela zpátky a zkoumala jsem fotografie, který jsem zachytila. Když jsme ucítila něčí ruku na rameni. Zvedla jsem hlavu, abych s ohromným potěšením zjistila, že ten do koho jsem málem narazila je zase Lauri. Tak tohle už nemůže být náhoda.
,, Ahoj. Jsem Katrin, ty Lauri ? .Už jsem na tebe narazila v Helsinkách, pamatuješ ?"
,,Jasně. Byl to včera jediný hezký zážitek, ale že tě potkám zase to jsem opravdu nečekal." Tvářil se úplně jinak než včera, tam ve městě byl skleslý, ale tady uprostřed příroda se tak nádherně usmíval, tak jak to umí jenom on.
,,Já taky ne." Rozesmála jsem se.
,,Víš co, když už jsem se tak krásně potkali, nechceš se zítra někde sejít ?"
,,Jé, tak to bych moc ráda."
,,Třeba ve dvě hodiny v městském parku, v Helsinkách, vyhovuje ?"
,,Naprosto. Tak zítra." Rozloučila jsem se s ním a vyrazila jsem směrem na autobus.
Hrozně jsem se na setkání s Laurim těšila a celý den jsem uvažovala co si mám vzít na sebe. Nejprve mě napadlo, vzít si tričko s The Rasmus, ale možná by se na to tvářila ,,zase vřeštící fanynka, pomóc". Nakonec jsem si vzala černou krátkou sukni a zelené tričko s motýlem. Do parku jsem se dostala bez obtíží. Ale on už seděl na lavičce s hlavou v dlaních. Rozběhla jsem se k němu.
,,Ahoj."
,,Ahoj." Hlas měl smutný, oči schované za tmavými brýlemi.
,,Co se ti stalo?"zeptala jsem se hned.
,,Ona se semnou rozešla." Řekl potichu a hlas se mu přitom lámal smutkem. Chtěla jsem ho utěšit, ale kdoví proč mě nenapadala žádná vhodná slova. Tak jsem ho jenom objala.
,,Díky."řekl prostě.
,,Ale už dlouho jsme se s Erikou hádali. Asi to tak mělo skončit. Navíc jsem včera pochopil, že ji už nemiluju….., ale tebe." Sundal si brýle a díval se na mě toužebnýma trošku zarudlýma očima. Chvilku jsem na něj koukala jako by se zbláznil. Ale blázen jsem tady byla já už od 1.ročníku a to do něj.
,,Já tebe taky, miluju."vyklouzlo mi to pravdivé slovíčko na M. Ale to už mě políbila a já se ztratila v jeho smaragdových očích. Hned zítra volám rodičům a zůstanu tu s ním až do konce prázdnin možná déle. Já ho totiž miluju.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Hilja Virtanen Hilja Virtanen | Web | 9. února 2013 v 12:19 | Reagovat

Pěkný příběh :)

2 Bonnie Bonnie | Web | 11. února 2013 v 18:20 | Reagovat

Díky, je to moje první FF

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama


Ville Valo kisssmile Laurikiss Lauri Aki smile cute
http://images.clipartlogo.com/files/ss/original/101/101942476/vector-finland-flag-heart.jpg